ul. Rakietowa 38,  54-615 Wrocław      +48 713 065 656    +48 721 004 004     pn.-pt. 7:00 – 20:00

Partner Medyczny Klubu

ul. Rakietowa 38,  54-615 Wrocław      +48 713 065 656    +48 721 004 004     pn.-pt. 7:00 – 20:00

Partner Medyczny Klubu

Zajęcia grupowe 

Rehabilitacja po kontuzjach, operacjach czy kiedy odczuwamy ból, jest dla Nas czymś oczywistym. Kiedy wszystko względnie jest w porządku skupiamy się na pracy, czy codziennych obowiązkach, wtedy najczęściej większość dnia spędzamy w jednej pozycji lub te same ruchu powtarzamy zgoła cały dzień. Napewno wiesz, że aby mieć zdrowe zęby należy je myć 2 razy dziennie, a czy wiesz jak dbać prawidłowo o ciało ?

Fizjoterapeutyczny fitness we Wrocławiu!

Czym i po co są zajęcia grupowe ?

274 300 000 dni to ilość dni w których w 2022r. Polacy przebywali na zwolnieniach chorobowych, z tytułu choroby własnej. Największą ilość osób w tej grupie stanowiły osoby w wieku pomiędzy 30 a 39 lat. Najczęściej podawaną przyczyną absencji w liczbie aż 39 100 000 dni były choroby układu mięśniowo-szkieletowego i tkanki łącznej.

Na tym etapie tego tekstu może pojawić się w Twojej głowie pytanie: Jak najlepiej zadbać o siebie aby uniknąć bólu, kontuzji czy stanu ostrego z którym musisz udać się do specjalisty?

Przede wszystkim najlepszą profilaktyką są różnorodne formy aktywności.

Wiemy czego potrzebuje człowieka aby czuć się sprawnie. Wiemy też jak ciężko się zmotywować do aktywności w domu.

Dlatego w ramach profilaktyki urazów i ewentualnych dolegliwości bólowych wychodzimy do Ciebie z propozycją zajęć grupowych, w których dbamy o:

 • Różnorodność ruchu – odmianę od czynności, które wykonujesz na co dzień aby Twoje ciało „przypomniało sobie” że może dużo więcej
 • Poprawę elastyczności– dzięki temu jeszcze lepiej zareagujesz na szybkie zmiany pozycji, „nierówności chodnika” i masz większą szanse na uniknięcie kontuzji
 • Wzmocnienie mięśni – na każdych zajęciach pobudzamy i angażujemy całe Twój organizm ale wybieramy także grupy mięśni, których wzmocnienie jest istotne pod kątem prawidłowej postawy oraz ładnej i kształtnej sylwetki. Zdrowie to również sylwetka, które nam się podoba dlatego masz wpływ nad jakimi obszarami pracujemy.
 • Odżywienie Twojego organizmu – pobudzenie krążenia, zaangażowanie całego ciała, zmiana tempa zajęć, funkcjonalne złożone ruchy przeplatane prostymi, izolowanymi ćwiczeniami pozwalają nam pobudzić krążenie i poprawić dotlenienie komórek.
 • Poprawę świadomości ciała – przekłada się na koordynacje ruchów oraz na szybkość reakcji na zmiany w naszym otoczeniu, czyli pracujemy nad kolejnym elementem, który ma Ci pomóc uniknąć kontuzji

Każdy z Nas jest inny, ma inne potrzeby inne preferencje. Dlatego masz do wyboru różne formy aktywności grypowej w bardzo przystępnej cenie, abyś nie musiał rezygnować ze swojego zdrowia ze względu na finanse.

Jakie są korzyści zajęć grupowych ?

 • poprawa kondycji
 • poprawa elastyczności ciała
 • wzmocnienie gorsetu mięśniowego
 • dotlenienie organizmu
 • poprawa samopoczucia
 • poprawa odporności
 • profilaktyka ewentualnych kontuzji i zmian zwyrodnieniowych
 • niwelowanie niekorzystnych skutków siedzącego trybu życia

Jakie zajęcia grupowe są dostępne w DMC ?

  Zdrowy Kręgosłup – prowadzony przez fizjoterapeutę

  Wtorki g.18.00 (czas trwania do 55 min)

  Zdrowy kręgosłup składa się z ćwiczeń, które nie przeciążają nadmiernie kolan i pozycji przeciążenia kręgosłupa. Staramy się aby ćwiczenia miały jak największe korzyści dla osób borykających się z bólem kręgosłupa we wszystkich odcinkach: szyjnym, piersiowym i lędźwiowym. Staramy się aby plan zajęć umożliwił każdemu ćwiczenie we własnym tempie dlatego zajęcia są tak naprawdę dla każdego, bez względu na kondycję 😊 Dążymy do prawidłowej postawy ciała i odpowiedniej ruchomości kręgosłupa.

  Zajęcia Dla Seniora – prowadzone przez fizjoterapeutę

  Poniedziałek g. 9.00 (czas trwania do 45 min)
  Środa g. 9.00 (czas trwania do 45 min)

  Fizjoterapeuci z Naszego Zespołu skupiają się na ułożeniu prostych zestawów ćwiczeń, w trochę spokojniejszym tempie niż podczas zdrowego kręgosłupa. W trakcie 45 min podniesiesz delikatnie tętno w części kardio, dotlenisz organizm oraz  popracujesz nad zwiększeniem lub zachowaniem zakresów ruchomości w stawach. Dedykujemy te zajęcia osobom z wieloma schorzeniami współtowarzyszącymi, które chcą pozostać aktywne. Fizjoterapeuci układają plan ćwiczeń bazując na ćwiczeniach w pozycji stojącej i siedzącej, dostosowują tempo i poziom trudności do grupy.

  Joga Funkcjonalna

  Wtorki g.17.00 (czas trwania 60 min)

  Czwartki g.17.00 (czas trwania 60 min)

  Zajęcia nazwane jogą funkcjonalną, to trochę niekonwencjonalna forma aktywności, bazująca na pozycjach z jogi, elementach pracy z oddechem, wzmacniania i relaksacji. Każde zajęcia są inne i nie powtarzalne 😊 Zajęcia są bogate w pozycje, których zazwyczaj nie wykonujesz na co dzień więc są bardzo dobrym urozmaiceniem dla osób, które siedzą lub stoją większość dnia. Dodatkowo płynne przechodzenie z pozycji do pozycji pomaga w kształtowaniu siły i wytrzymałości dynamicznej oraz kontroli ruchu i świadomości ułożenia ciała w przestrzeni.

  Na zajęciach prócz poprawy elastyczności ciała, skupiamy się także na zwiększeniu siły oraz nad poprawą świadomości pracy z ciałem, pozbyciem się negatywnych emocji poprzez ruch.

  Jeśli byłaś/łeś kiedyś na jodze i masz odczucie, że joga nie jest dla Ciebie i jest za trudno, to warto przetestować jogę funkcjonalną w DMC.

   

  Przeciwwskazania do zajęć grupowych ?

  Jeśli nie masz przeciwwskazań od lekarza do uprawiania aktywności fizycznej, możesz śmiało dołączyć do zajęć które Cię interesują.

  Jeśli stan Twojego zdrowia Cię martwi lub podczas aktywności fizycznej odczuwasz dyskomfort, zawroty głowy lub dużą słabość, przed przyjściem na zajęcia skonsultuj się z lekarzem.

  Szukasz odpowiedniego miejsca we Wrocławiu?

  Dynami Medical Center to centrum medyczne, w którym świadczymy usługi fizjoterapeutyczne we Wrocławiu. Specjalizujemy się w fizjoterapii ortopedycznej i neurologicznej. Możesz skorzystać z konsultacji w naszym centrum lub wizyty domowej.

  Masz problem zdrowotny ale nie wiesz czego potrzebujesz ? Umów się na konsultacje z fizjoterapeutą lub na wizytę u lekarza internisty. Profesjonalny Zespół czeka na Ciebie.

  Cennik – zajęcia grupowe

  N

  25 zł | Zajęcia Dla Seniora (do 45 min)

  N

  30 zł | Zdrowy Kręgosłup (do 55 min)

  N

  40 zł | Joga Funkcjonalna (do 60 min)

  Masz pytanie ? Napisz do nas.