ul. Rakietowa 38,  54-615 Wrocław      +48 713 065 656    +48 721 004 004     pn.-pt. 7:00 – 20:00

Partner Medyczny Klubu

ul. Rakietowa 38,  54-615 Wrocław      +48 713 065 656    +48 721 004 004     pn.-pt. 7:00 – 20:00

Partner Medyczny Klubu

Wizyta fizjoterapeutyczna domowa

Czasami znajdujemy się na swoistym rozdrożu – już zakończyliśmy pobyt w szpitalu, zostaliśmy zoperowani i zaopatrzeni, a jednak… wciąż nie opuściliśmy łóżka. Nie jest ono już szpitalne, jednak nie jest ono do końca… nasze. Stało się niewygodne, twarde, ograniczające. Nasz oddech również się zmienił, sił jest mniej i problemy z przemieszczaniem zniechęcają do wyjścia z łóżka, a co dopiero z domu

Rehabilitacja w Twoim domu na terenie Wrocławia!

Czym jest wizyta fizjoterapeutyczna w domu pacjenta ?

To nic innego jak wizyta fizjoterapeutyczna z dojazdem do domu pacjenta. Oferujemy dwie długości trwania wizyt, do 60 i do 90 minut, gdyż wiemy że potrzeby i możliwości pacjentów domowych są bardzo różne. Standardowo w ramach pierwszej wizyty domowej fizjoterapeuta przeprowadza wywiad, zapoznaje się z dokumentację medyczną i historią leczenia. Przeprowadza ocenę fizjoterapeutyczną, niezbędne testy i oczywiście terapię. Tak jak w naszym centrum tak i podczas pracy w domu, każdy pacjent ma dopasowaną rehabilitacje indywidualnie do potrzeb. Jedną różnicą jest fakt, że do domu fizjoterapeuta może zabrać jedynie leżanka i mniejszy sprzęt do ćwiczeń czy zabiegów fizykalnych. W związku z tym praca w domu to często tylko element lub przejściowy okres w całym procesie rehabilitacji. W ramach pakietów neurologicznych czy ortopedycznych staramy się, aby leczony jak najszybciej mógł skorzystać z pełnego zasobu naszych usług w naszym centrum.

Mamy świadomość, że są grupy pacjentów, którzy nigdy nie będą w stanie fizycznie dotrzeć do gabinetu, dlatego z chęcią wykonujemy masaż, masaż leczniczy, usprawnianie czy rehabilitację oddechową w domach pacjentów.

Szczególną grupą pacjentów dla Nas są pacjenci długotrwale leżący, z chęcią wspieramy proces ich rehabilitacji z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które dzięki drganiom o odpowiedniej częstotliwości pomaga oczyścić drzewo oskrzelowe i płuca z wydzieliny. Aparat jest poręczny i może pracować w warunkach domowych, jego działanie opiera się na wprowadzaniu , co pozwala na jej rozdzielenie, rozrzedzenie i skuteczną ewakuacje z dróg oddechowyc zalegającej wydzieliny w drogach oddechowych w drganiahowych. W efekcie możliwe jest ograniczenie pola do namnażania się kolejnych bakterii i zakończenie obecnego stanu zapalnego, zanim przerodzi się w tak poważne powikłanie, jakim jest zapalenie oskrzeli, a dalej płuc. W ramach wizyt domowych zajmujemy się również przygotowaniem aparatu mięśniowo-więzadłowego do pierwszego, jakże wielkiego- małego, kroku! Począwszy od ćwiczeń w dobrze znanym Nam już łóżku, poprzez siad na jego dłuższym brzegu, po stanie przy jego krótszym brzegu i… w końcu odejściu od niego tak daleko, jak przestrzeń mieszkalna Nam pozwoli.

Profesjonalny zespół fizjoterapeutów dojedzie do Ciebie na terenie całego Wrocławia, koszt dojazdu jest już uwzględniony w cenie wizyty więc odległość od Dynamic Medical Center nie ma znaczenia. Oczywiście dojazd do klienta, może trwać aż do uzyskania pełnej sprawności, liczy się dla Nas Twój komfort rehabilitacji i uzyskanie efektów i założonych celów.

Na wizytę domową, nie możesz umówić się online. Zachęcamy Cię do kontaktu telefonicznego z Naszą rejestracją, taka forma zapisów pozwala Nam, dobrać fizjoterapeutę i sprzęt jaki ma ze sobą zabrać, w zależności od tego co Ci dolega.

Korzyści wizyty w domu pacjenta ?

 • wcześniejsze rozpoczęcie rehabilitacji po zabiegach operacyjnych, skraca ogólny czas jej trwania i pozwala na szybszy powrót do sprawności
 • wsparcie opieki nad pacjentami leżącymi
 • oszczędność czasu na dojeździe do kliniki
 • większy komfort – pracujemy w środowisku, które jest Ci znane

Z jakimi pacjentami pracujemy w ramach wizyt domowych ?

Rehabilitacja domowa skierowana jest do:

 • osób, które z różnych przyczyn nie mogą dojechać do naszego centrum
 • pacjentów w pierwszych dobach po zabiegach operacyjnych np. endoprotezie stawu biodrowego, kolanowego
 • chorych w pierwszych dobach po zabiegach neurochirurgicznych 
 • w ramach rehabilitacji po udarze – pacjentów po udarach, wylewach z brakiem możliwości przemieszczania się
 • osób starszych wymagającymi nauki samodzielności w domu
 • osób z niepełnosprawnością 
 • pacjentów bólowych, którzy cenią sobie komfort ćwiczeń/terapii we własnym domu
 • osób leżących wymagających rehabilitacji oddechowej

Przeciwwskazania do rehabilitacji domowej ?

Jeśli nie masz przeciwwskazań do fizjoterapii od lekarza prowadzącego, możesz śmiało skorzystać z rehabilitacji domowej. Fizjoterapeuta ustali plan rehabilitacji dla Ciebie. 

Szukasz odpowiedniego miejsca we Wrocławiu?

Jesteśmy Centrum Medycznym na ul. Rakietowej 38, prócz tego świadczymy usługi rehabilitacji domowej. Potrzebujesz więcej informacji ? Zadzwoń do Nas aby dowiedzieć się więcej.

Rehabilitacja domowa Wrocław. Centrum Medyczne – rehabilitacja stacjonarna.

Intensywnie pracujesz i nie masz czasu na dojazd na masaż czy terapie manualną – dojedziemy do Twojego domu.

Odczuwasz ból pleców ze względu na pracę przed komputerem – zamów masaż leczniczy do domu.

Cennik – wizyta fizjoterapeutyczna domowa

Wizyta trwa 60 lub 90 minut, w zalezności od możliwości i potrzeb pacjenta. Dojazd na terenie Wrocławia w cenie wizyty.

N

180 zł | Wizyta fizjoterapeutyczna domowa do 60 minut

N

220 zł | Wizyta fizjoterapeutyczna domowa do 90 minut

Masz pytanie ? Napisz do nas.