ul. Rakietowa 38, 54-615 Wrocław
+48 721 004 004
+ 48 71 306 56 56
pon. - pt.  07:00-20:00
Umów wizytę

Zajęcia grupowe w naszym centrum

14 lipca 2022

W naszej ofercie znajdą Państwo ćwiczenia grupowe, dedykowane seniorom oraz ćwiczenia grupowe mające na celu pozbycie się dolegliwości bólowych pleców – „zdrowy kręgosłup”. Ćwiczenia grupowe to idealna forma zajęć dla osób zaczynających przygodę z aktywnością fizyczną oraz dla tych, którzy obawiają się o ewentualne kontuzje. Poziom intensywności oraz trudności wykonywanych ćwiczeń jest dostosowany do grupy. Dbają o to nasi fizjoterapeuci.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

ZAJĘCIA DLA SENIORÓW

Dla kogo?

 • Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu sprawności, która pozwoli Ci długo cieszyć się samodzielnością w codziennym życiu
 • Jeżeli jesteś po zabiegu/ operacji, ale nie doszedłeś w pełni do sił
 • Jeżeli miewasz częste zawroty głowy i zaburzenia równowagi
 • Jeżeli chcesz poprawić jakość swojego życia poprzez zwiększenie wydolności i siły mięśniowej

Cel: poprawa wydolności, wzmocnienie siły mięśniowej, poprawę gibkości, równowagi i koordynacji ruchowej.

Opis: Regularnie podejmowana aktywność ruchowa to jeden z czynników istotnie wpływających na zdrowie osób starszych, dlatego oferujemy Państwu ćwiczenia odpowiednio dostosowane do potrzeb aparatu ruchu seniora. Plany ćwiczeń są tworzone przez naszych fizjoterapeutów wykorzystujących wiedzę z zakresu anatomii i kinezjologii. Zajęcia prowadzone są w miłej i kameralnej atmosferze. Serdecznie zapraszamy!

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Dla kogo?

 • Jeżeli masz pracę siedzącą i brakuje ci ruchu
 • Jeżeli borykasz się  z długotrwałym stresem, a ból zaburza Twój sen
 • Jeżeli pracujesz fizycznie i Twoje mięśnie są przeciążone
 • Jeżeli doświadczasz dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa i chcesz poprawić komfort swojego życia

Cel: Zmniejszenie dolegliwości bólowych, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, poprawa stabilności kręgosłupa, przeciwdziałanie wadą postawy, dbanie o prawidłową postawę ciała.

Opis: Kręgosłup z racji swojej budowy anatomicznej jest silnie narażony na przeciążenia i urazy. Nasz obecny tryb życia wpływa niekorzystnie na jego prawidłowe funkcjonowanie. Przekłada się to na wystąpienie takich dolegliwości jak poranna sztywność, ból czy ograniczenie ruchu. Aby temu zapobiec potrzebny jest odpowiednio dawkowany ruch, który zapewni stabilizację, prawidłową ruchomość i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dołącz do grupy już dziś i pożegnaj się z bólem!

Kiedy?Poniedziałek 9:00, 17:00
Środa 9:00, 17:00
Cena25 zł/1 wejście
160 zł/karnet 8 wejść (do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy od daty zakupu)
Czas trwania zajęć45 min
Grupa4*-9 osób
*min. liczba osób by zajęcia odbyły się

Istnieje możliwość zakupienia vouchera dla bliskiej osoby

Kiedy?Wtorek 7:15, 18:00
Czwartek 7:15, 18:00
Cena30 zł/1 wejście
200 zł/karnet 8 wejść (do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy od daty zakupu)
Czas trwania zajęć45 min
Grupa4*-9 osób
*min. liczba osób by zajęcia odbyły się

ZAJĘCIA DLA SENIORÓW
Choroby narządu ruchu są jednymi z najczęściej pojawiających się schorzeń u osób starszych. Wraz z wiekiem ciało coraz wolniej się regeneruje, pojawiają się zmiany zwyrodnieniowe oraz problemy z kręgosłupem. Dlatego warto dbać o zdrowie na każdym etapie życia, aby jak najdłużej zachować dobrą formę.

Narząd ruchu obejmuje układ szkieletowy oraz mięśniowy. Ich funkcją jest umożliwienie wykonywania wszystkich ruchów ciała, zmianę jego ułożenia oraz utrzymywania odpowiedniej postawy. Dlatego schorzenia narządu ruchu mogą być różnorodnego pochodzenia.

PROBLEMY ZWIĄZANE Z NARZĄDEM RUCHU U OSÓB STARSZYCH
- wolniejsze wykonywanie wszelkich ruchów
 - wzmożenie lub osłabienie napięcia mięśniowego
- problemy z poruszaniem się -Starsza osoba może zacząć szurać nogami i robić małe kroki.
- czasami pojawiają się drżenie kończyn, zarówno w czasie wykonywania jakiejś czynności, jak i w spoczynku.
- problemy z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała - dlatego przy chodzeniu zaczynają pochylać się znacząco do przodu.
- opuchlizna i deformacje,
- uczucie ciężkości oraz bólu w poszczególnych częściach kończyn, np. kolanach lub stopach.

Należy pamiętać, że każde schorzenie ma różne objawy, dlatego nie można bagatelizować żadnych objawów i należy udać się do specjalisty.

U starszych osób choroby związane z narządem ruchu mogą wynikać z wcześniejszych urazów i wypadków, przebytych operacji lub w wyniku podeszłego wieku. Najczęściej są to schorzenia związane ze stawami oraz kręgosłupem. Starsze osoby borykają się z licznymi zmianami zwyrodnieniowymi stawów, które dotyczą przeważnie kolan, bioder lub rąk. Pojawia się ból przy wykonywaniu ruchów w chorobowo zmienionym miejscu. Na przykład kiedy osobę starszą zaczynają boleć nogi to może oznaczać chorobę związaną z kręgosłupem. Zwyrodnienia w kręgosłupie powodują uciskanie nerwów, a to skutkuje bólem przy chodzeniu. Jak można wspomóc leczenie narządów ruchu?
- odpowiednia diagnoza lekarza
- zmiana diety, utrzymanie odpowiedniej masy ciała
- wprowadzenie odpowiednich ćwiczeń.

Wbrew pozorom przy chorobach dotyczących narządu ruchu u osób starszych jedną z najlepszych metod leczenia jest zastosowanie dobranych przez fizjoterapeutę lub lekarza ćwiczeń. Pozwalają one na wzmocnienie określonych mięśni, które odciążają chore okolice. Szczególnie są polecane przy chorobach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Najlepiej, żeby osoba starsza ćwiczyła pod okiem specjalisty, ponieważ może on nadzorować postępy oraz korygować błędy przy wykonywaniu ćwiczeń.

ZDROWY KRĘGOSŁUP
Siedzący tryb życia, stres, ograniczona aktywność fizyczna, kontuzje i zmiany zwyrodnieniowe. Wszystko sprowadza się do jednego mianownika – ból pleców. Jest on współcześnie jedną z najczęściej występujących dolegliwości. Warto pamiętać, że regularna aktywność fizyczna, może pomóc w życiu bez bólu.

Korzyści płynące z regularnych ćwiczeń:

 • złagodzenie dolegliwości bólowych
 • poprawa sprawności ruchowej
 • wzmocnienie gorsetu mięśniowego
 • nauka samodzielnych ćwiczeń, które można wykonywać w domu
 • wypracowanie niezbędnych nawyków służących utrzymaniu prawidłowej sylwetki

Zajęcia są przeznaczone szczególnie dla osób z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi pleców o podłożu przeciążeniowym, z dyskopatią i zmianami zwyrodnieniowymi  kręgosłupa.


Na zajęcia obowiązują zapisy telefonicznie +48 721 004 004, +48 71 306 56 56 lub poprzez email: zapisy@dynamicmedicalcenter.pl

Podczas zapisów należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz wybrane zajęcia wraz z terminem. Zapisy na zajęcia dokonane poprzez email potwierdzane są przez rejestrację centrum medycznego. Dopuszczamy odwołanie zajęć w przypadku nie zebrania się grupy min. 4 osób. Szczegóły w regulaminie zajęć grupowych.

Wszystkie posty
cross