ul. Rakietowa 38,  54-615 Wrocław      +48 713 065 656    +48 721 004 004     pn.-pt. 7:00 – 20:00

Partner Medyczny Klubu

ul. Rakietowa 38,  54-615 Wrocław      +48 713 065 656    +48 721 004 004     pn.-pt. 7:00 – 20:00

Partner Medyczny Klubu

Fizykoterapia

Obok kinezyterapii i masażu, tworzy fizjoterapie. Fizykoterapia wykorzystuje działanie czynników fizycznych w celach leczniczych. Zabiegi fizykoterapeutyczne dzielimy głównie ze względu na bodziec fizykalny, jaki oddziałuje terapeutycznie na człowieka miejscowo lub ogólnie. Głównie na: elektroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, leczenie ciepłem oraz zimnem, laseroterapię i hydroterapię. Główne działanie jest przeciwbólowe, przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne. 

Skorzystaj z zabiegów fizykalnych we Wrocławiu!

Czym jest fizykoterapia ?

Fizjoterapia w naszym centrum medycznym opiera się na terapii manualnej i pracy ruchem natomiast zabiegi fizykalne są uzupełnieniem całego procesu, dzięki czemu oferujemy kompleksową rehabilitację funkcjonalną. Do zabiegów kwalifikuje lekarz lub fizjoterapeuta, w związku z tym skierowanie nie jest obowiązkowe. Obecnie w fizjoterapii panuje trend na odchodzenie od zabiegów fizykalnych, lecz rehabilitacja sportowa pokazuje, jak dużą rolę w szybkim powrocie do sprawności odgrywa fizykoterapia i zabiegi m.in. elektroterapia, krioterapia czy SIS.
Obecnie na rynku jest dostępny wiele nowoczesnych sprzętów medycznych, a producenci poszukują rozwiązań bezpiecznych oraz wygodnych dla pacjenta i fizjoterapeuty wykonującego zabieg. W Naszym Centrum, zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów dokłada wszelkich starań aby sprzęty oraz metodyka wykonywania zabiegów była na najwyższym poziomie oraz otaczają pacjentów opieką, aby czas zabiegów mógł być również czasem odpoczynku i regeneracji.

Korzyści zabiegów fizykalnych ?

 • poprawa krążenia obwodowego
 • zmniejszenie stanów zapalnych
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych
 • poprawa trofiki tkanek
 • poprawa ukrwienia
 • obniżenie napięcia mięśniowego
 • szybszy powrót do sprawności fizycznej
 • szybszy powrót do ruchu po kontuzji

Jakie zabiegi fizykalne stosujemy w DMC ?

Korzystamy z profesjonalnych urządzeń medycznych a w naszej ofercie znajdziesz:

SIS – Stymulacja Polem Elektromagnetycznym Dużej i Niskiej Częstotliwości
Innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które pozytywnie oddziałuje na ludzką tkankę.
W trakcie zabiegu odczuwasz głębokie przenikanie bodźca, które wywołuje reakcję tkanki mięśniowej prowadząc do pożądanego skurczu mięśni otaczających staw, mobilizując go i odblokowując. Pozwala leczyć schorzenia ostre oraz przewlekłe układu mięśniowego i nerwowego. Szeroki zakres częstotliwości pola elektromagnetycznego zmniejsza napięcie mięśni, co pozwala na wykorzystanie u pacjentów ortopedycznych jak i neurologicznych np. w spastyczności.
Laser wysokoenergetyczny
Terapia z wykorzystaniem lasera wysokoenergetycznego to nieinwazyjna, nowoczesna metoda leczenia wielu schorzeń, dająca możliwość poprawy stanu zdrowia bez konieczności interwencji chirurgicznej. Laser wysokoenergetyczny wykazuje silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dzięki czemu pacjent nie musi stosować farmakoterapii. Ponadto zabieg jest całkowicie bezbolesny, czas jego wykonania jest krótki (zazwyczaj trwa około 10 min), a uzyskane efekty są wysoce pozytywne i długotrwałe. Laser wysokoenergetyczny jest zabiegiem nieinwazyjnym.
Krioterapia miejscowa 
Terapia wykorzystująca ciekły azot do lokalnego zmniejszenia temperatury w danej okolicy. Ochłodzenie miejscowe ciała, pobudza organizm do termoregulacji i bardziej intensywnego ukrwienia danej okolicy po zakończeniu zabiegu, co doprowadza do zwiększenia ilości krwii, poprawy natlenienia i odżywiania tkanek w danym regionie. Dodatkowo zimno w trakcie zabiegu pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe narządu ruchu.

Elektroterapia czyli prąd o różnej częstotliwości i różnym kształcie wykorzystywany w fizjoterapii.  W naszym centrum wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem: prądów interferencyjnych, TENS, prądów diadynamicznych Wykonujemy także zabiegi elektrostymulacji, jonoforezy i galwanizacji.

Elektrostymulację stosuje się przede wszystkim w fizykoterapii, do mięśni uszkodzonych, w porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Zabieg ten ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia, aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego.

Ultradźwiękami nazywa się fale akustyczne charakteryzujące się częstotliwością drgań wyższą niż zakres słyszalności ucha. Wpływ fal ultradźwiękowych na organizm człowieka tkwi w głębokim mikromasażu tkankowym oraz wywoływanym przez nie efekcie cieplnym.

Fonoforeza jest zabiegiem wykorzystującym działanie ultradźwięków, przy pomocy których do organizmu wprowadzany zostaje lek w postaci żelu.

Magnetoterapia miejscowa
Pole magnetyczne ma zdolność przenikania ludzkiego ciała i docierania do każdej komórki organizmu, przyspiesza rozwój tkanki łącznej, a także wytworzenie blizny kostnej. Powoduje ono większe przyswajanie tlenu przez tkanki. Niskie częstotliwości pozwalają na głębszą penetrację i przenikają równomiernie przez wszystkie struktury, w związku z tym można je stosować pomimo zespoleń metalowych czy opatrunków unieruchamiających.

Przeciwwskazania do zabiegów fizykalnych ?

Każdy bodziec fizykalny ma inne przeciwwskazania, lecz duża część z nich jest powtarzalna i nie pozwala na przeprowadzanie danej procedury. Bez względu na to czy pacjent przychodzi ze skierowaniem, czy bez podczas pierwszej wizyty przeciwwskazania do danych zabiegów są weryfikowane.

Do głównych przeciwwskazań do większości zabiegów fizykalnych zaliczamy:

 • ropne i zapalne stany skóry
 • ciąża
 • ogólne stany zapalne naczyń i tętnic
 • ogólny zły stan pacjenta
 • elektroniczne elementy w ciele np. rozrusznik serca
 • epilepsja lub napady padaczkowe
 • nowotwory i guzki niewiadomego pochodzenia, także okres wskazany przez lekarza po ich chirurgicznym usunięciu lub leczeniu onkologicznym
 • obecność metalowych elementów w ciele
 • poważne infekcje i gorączka
 • skłonność do krwawień
 • utrudniony kontakt z pacjentem
 • ciąża
 • problemy z układem krążenia (związane z zakrzepami, zatorami, żylakami, miażdżycą)
 • infekcje w stanie ostrym z goroczką

Szukasz odpowiedniego miejsca we Wrocławiu?

Możesz skorzystać z wybranych zabiegów fizykalnych lub zrealizować zabiegi, któe zalecił Ci lekarz.

Nie wiesz jakie zabiegi będą dla Cb korzystne? Skorzystaj z konsultacji fizjoterapeutycznej do 90 min, fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad, badanie fizjoterapeutyczne, prace manulaną lub ćwiczenia i dobierze oraz wykona podstawowe zabiegi fizykalne.

Cennik – fizykoterapia

N

14 zł | Laser niskoenergetyczny

N

15 zł | Elektroterapia/ Pole magnetyczne/ Ultradźwięki/Fonoforeza

N

25 zł | Krioterapia miejscowa

N

50 zł | Laser wysokoenergetyczny

N

80 zł | SIS Stymulacja Pole Elektromagnetycznym

Masz pytanie ? Napisz do nas.